Kolding Avisen

Nyheder og indsigt fra Kolding.

← koldingavisen.dk

Nyt stort brud på vandledning i Fredericia

Nyt stort brud på vandledning i Fredericia

Brud på en hovedledning i Fynsgade, hvilket har resulteret i manglende vandforsyning og reduceret vandtryk i dele af området.

Brud på hovedledningen har skabt udfordringer for beboerne indenfor voldene i Fredericia. Situationen har ført til manglende vandforsyning og nedsat vandtryk i dele af byen, hvilket påvirker dagligdagen for mange af byens indbyggere.

Indbyggerne i de berørte områder kan opleve manglende vandforsyning eller nedsat vandtryk, indtil situationen er løst.

https://twitter.com/TREFORdognvagt/status/1725875876514922622
Del artiklen

Læs også

Baristapriser kræver vel baristakvalitet - Cappuccino er ikke bare kaffe med kogt mælk der lugter af risengrødBevæbnede soldater i gaderne i Fredericia, Kolding og Vejle – Hjemmeværnet holder sin største øvelse i nyere tidPatruljen fandt 670 gram lattergas hos ung mandBilist sigtet for at have kørt påvirket af stoffer